1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dink davasında Demir’e tahliye

Dink davasında Demir’e tahliye

Dink davasında Demir’e tahliye
A+A-

Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin yargılandığı davanın 3. duruşması sona erdi. Mahkeme, Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek’in tutukluluğunun devamına, Demir’in tahliyesine karar verdi. Bir sonraki duruşma 8-9-11-12 Ağustos’ta yapılacak.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili tutuklu sanıklardan, dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Ercan Demir hakkında tahliye kararı verildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Dink cinayetinden hükümlü Yasin Hayal ve Ogun Samast, duruşmaya bulundukları cezaevinden SEGBİS ile bağlandı.

İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç’in de aralarında bulunduğu diğer tutuksuz sanıklar ile Dink ailesi duruşmaya katılmadı.

Bugünkü duruşmada, Ercan Demir savunmasına devam etti.

Demir, savunmasında sanıklardan İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç’e hitaben “Dinç benim ne olduğumu, ne olmadığımı bilir” demiş, Demir iddianamedeki “ses getirecek eylem bilgisini paylaşan Demir’dir” iddiasıyla ilgili olarak da “Yetki Engin Dinç’tedir” demişti.

Demir ayrıca, sanıklardan Erhan Tuncel’in Reşat Altay’a cinayete ilişkin bilgi verilmediği yönündeki ifadesini de reddetmişti.

Dink cinayeti davasında ara kararı veren mahkeme tutuklu sanıklar  Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’in tahliye taleplerini reddetti.

Ercan Demir’in tahliye talebi ise kabul edildi.

Dava, 8 Ağustos tarihine ertelendi.

A+A-

HABERE YORUM KAT