1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dinar'da Tehlikeli Metruk Bina Belediye Tarafından Yıkıldı

Dinar'da Tehlikeli Metruk Bina Belediye Tarafından Yıkıldı

Dinarda Tehlikeli Metruk Bina Belediye Tarafından Yıkıldı
A+A-

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde Camikebir Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde bulunan metruk bina, alınan tedbirler ölçüsünde belediye ekip ve iş makineleri ile yıkımı gerçekleşti. Mülk sahibi Ramaza

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde Camikebir Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde bulunan metruk bina, alınan tedbirler ölçüsünde belediye ekip ve iş makineleri ile yıkımı gerçekleşti.
Mülk sahibi Ramazan Kılınç adına kayıtlı olan ahşap ev niteliğinde ki taşınmaz, İmar Kanununun 39. Maddesi gereğince yıkılacak derecede tehlike arz ettiği, Dinar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teknik personelleri tarafından tespit edildi. Zabıta amirliği ekiplerinin sağladığı tedbir, emniyet ve kontrolünde itfaiye araçlarının da takviyesiyle metruk bina kısa sürede yıkılarak hafriyatı yine belediye araçları ile kaldırıldı. İlçenin yerleşik düzeni çok eski yıllara dayandığını ifade eden Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Dinar 1 Ekim 1995 yılında resmi kayıtlara göre 6,1 şiddetinde çok sarsıcı bir deprem yaşadı. Bu yaşadığımız deprem ilçemizde ağır hasarlar da dâhil 4905 adet ev ve iş yeri niteliğinde çok sayıda ki binanın yıkımına mal oldu. Depremde yıkılmayan ama önemli ölçüde hasarlı olan binalarda şu an ilçemizde nadir de olsa mevcut. Teknik personelimizin, ilçemizde deprem nedeniyle veya kullanılamayacak derecede olan, yapımından günümüze çok zaman geçmiş tehlikeli, metruk ve sabık niteliğinde ki yapıların tespiti yapılarak resmi işlemler akabinde yıkım işlemleri devam edecektir. Daha önceki çalışmalarımızda da, 2009 yılından buyana ilçemizde 41 adet yıkım gerçekleştirdik. Muhtemeli azda olsa karşılaşılacak herhangi bir doğal afet karşısında, biz belediye olarak vatandaşlarımızın güvenliği için bu tür faaliyetlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
(MK-GC-Y)

14.02.2013 18:04:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT