1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dinar'da İş Sağlığı Ve Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Dinar'da İş Sağlığı Ve Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Dinarda İş Sağlığı Ve Güvenliği Toplantısı Yapıldı
A+A-

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu seminer, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Koordinatörü Hulusi Erdem, 1 Ocak 2013 tarihinden

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu seminer, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapıldı.
İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Koordinatörü Hulusi Erdem, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile ilgili işverenlere getirilen yeni yükümlülükler hakkında bilgi verdi. Seminerde yeni yasanın bütün işletmelere iş sağlığı ve güvenliğini sağlama mecburiyeti getirdiğini ifade eden Erdem, işverenlerin ve işçilerin yükümlülükleri olduğunu, dolayısıyla sağlık ve güvenlik ile ilgili uygulama, önlem ve yaptırım gibi konuların artık yasa güvencesi altında olduğunu belirtti.
Erdem, "Bu yeni yasanın en önemli maddelerinden birisi de iş yeri hekimliği, iş güvenliği ile görevli mühendis veya teknik elemanlar ile gerekli ekipmanların iş yerinde bulundurulması gibi önemli maddeler bulunmaktadır" dedi. Katılımcı işverenlere yeni yasaya en kısa zamanda uyum sağlamaları konusunda tavsiyede bulunan Hulusi Erdem, yasaların yükümlülüklerini kısmen veya tamamen yerine getirmeyenlere ağır para cezaları getirdiğini sözlerine ekledi.
(MK-GC-SK-Y)

09.02.2013 15:08:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT