1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dinar Yunus Emre İlkokulu Yeniden Eğitime Açıldı

Dinar Yunus Emre İlkokulu Yeniden Eğitime Açıldı

Dinar Yunus Emre İlkokulu Yeniden Eğitime Açıldı
A+A-

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesi Pınarbaşı Mahallesi'nde bulunan ve 1 Ekim 1995 yılındaki deprem sonrasında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sona erdiği Yunus Emre İlkokulu, İlçe Milli Eğitim ve İlçe B

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesi Pınarbaşı Mahallesi'nde bulunan ve 1 Ekim 1995 yılındaki deprem sonrasında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sona erdiği Yunus Emre İlkokulu, İlçe Milli Eğitim ve İlçe Belediyesi arasında yapılan protokolle Dinar'a tekrar kazandırıldı.
Pınarbaşı, Toptepe, Suçıkan ve Dere mahallelerindeki ortalama 250 öğrenciye hitap edecek olan Yunus Emre İlkokulu prefabrik binası, 2012 2013 eğitim öğretim yılının 2'nci dönemine yetiştirildi. Doğalgaz hattı döşemesi, alt yapı ve çevre düzenlemesi belediye tarafından yapılırken yine belediyeye ait araçlarla okula gerekli olacak araç ve eşyalar Afyonkarahisar'dan getirtildi. Şakirünver İlkokulu'nda eğitim ve öğretimine devam eden anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerin, ikinci dönemde Yunus Emre İlkokulu'na gidecekleri belirtildi.
Pınarbaşı, Toptepe, Suçıkan ve Dere mahallelerinde ikamet eden ve Şakirünver İlkokulu'nda eğitim ve öğretim gören öğrencilerin belediye ait servis araçları ile taşınacağı ifade edildi.
(MK-GC-SK-Y)

19.02.2013 10:51:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT