1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DİN-BİR-SEN’DEN BARIŞ SÜRECİNE DESTEK

DİN-BİR-SEN’DEN BARIŞ SÜRECİNE DESTEK

DİN-BİR-SEN’DEN BARIŞ SÜRECİNE DESTEK
A+A-

Din-Bir-Sen Van Şube Başkanı Yusuf Adli, Kürt meselesinin yıllardır ülkede kanayan bir yara olduğunu ve sorunun bitirilmesi konusunda önemli bir sürecin yaşandığını belirtti.


Şube binasında bir basın açıklaması yapan Başkan Yusuf Adli, bugüne kadar binlerce insanın canına mal olan, milyarlarca dolar kaynak harcanan ve birçok sosyal yaralar açan bu meselenin çözümü için başlatılan süreci desteklediklerini söyledi. Kürt meselesinin yıllardır ülkede kanayan bir yara olduğunu belirten Adli, sorunun bitirilmesi konusunda önemli bir sürecin yaşandığını kaydetti. Hükümet tarafından başlatılan bu süreci bir fırsat olarak gördüklerini ifade eden Adli, “Bundan sonra ülkemizin imkânları ve gücü, sosyal barışın ve toplumsal gelişimin temini için sarf edilmelidir. Başlatılan bu barış sürecinde herkes samimi ve özverili bir şekilde emek göstermelidir. Barış sürecini baltalayacak eylem ve provokasyonlardan ve süreci baltalayacak söylemlerden uzak durulmalıdır. Oyun içinde oyun kuran, kandan, kinden, ihanetten beslenen ve beslenenlerle beraber hareket eden hainlere karşı dikkat edilmelidir. Sabırla, metanetle ve büyük fedakârlıkla yürütülen barış sürecine katkıda bulunan herkesi milletimiz unutmayacaktır” dedi.


Barış görüşmeleri neticesinde sadece Kürt sorununun çözüme kavuşmuş olmayacağını; bunun yanında Ortadoğu’da yaşanan sorun ve çatışmaların çözümünde de bir barış modeli olacağını söyleyen Adli, “Toplumsal barışı sağlamış, adalet ilkesini hayata geçirmiş, demokratik bir Türkiye, bu ülkede yaşayan bütün insanların menfaatinedir. Akan gözyaşlarının dinmesi için, akan kanın durması için bu sürecin sağlıklı olarak sonuçlandırılması ve toplumsal barışın temini için Din-Bir-Sen Van Şubesi olarak üzerimize düşen her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirtiyor, halkımızı barış sürecine destek vermeye ve bu sürece sahip çıkmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT