1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dilovası'nda Eğitime Katkı Devam Ediyor

Dilovası'nda Eğitime Katkı Devam Ediyor

Dilovasında Eğitime Katkı Devam Ediyor
A+A-

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın eğitime katkıları devam ediyor, eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde ilkokula henüz yeni başlayan miniklerin okul çantalarını ve kırt

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın eğitime katkıları devam ediyor, eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde ilkokula henüz yeni başlayan miniklerin okul çantalarını ve kırtasiyelerini ücretsiz olarak verilmesinden sonra şimdi de 8. sınıfa giden tüm öğrencilerine matematik, türkçe, ingilizce, fen ve teknoloji ile inkılap tarihi soru bankaları ve interaktif cd hediye edildi.
Öğrencilerin SBS soru bankası kitabı dağıtımı için yapılan törene Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Ak Parti İl Yöneticisi Hakkı Nalbant, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, Halk Eğitim Müdürü Ali Başoğlu, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği başkaları ile birlikte öğretmen ve öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar, eğitim ve öğretimde başarı adına çok önemli mesafelerin kat edildiğini belirterek, Belediye Başkanı Cemil Yaman'a gösterdikleri gayret, destek ve çabadan dolayı teşekkür etti. İlçe Kaymakamı Hasan Göç ise, ilçedeki eğitim kurumlarının sayısının artmasıyla başarının her geçen gün daha iyiye gittiğini belirterek, "İlçe belediyemizin eğitime yaptığı katkıları çok büyüktür. Yapılan bu desteğe ve katkılara teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
Belediye Başkanı Cemil Yaman'da yaptığı konuşmada, başarı için her türlü imkanı seferber ettiklerinin altını çizerek şöyle konuştu:
"2013 yılına girdiğimiz bugünlerde, çocuklarımızın heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz. Okullarımız, çocuklarımızın hayat boyu kullanacağı bilgi ve becerilerin temelinin atıldığı ilk mekanlardır. Her geçen gün, bir önceki günden daha fazla bilgi ve beceriye sahip olmamız gereken yaşamda, çocuklarımıza daha nitelikli bir eğitim vererek geleceğe hazırlamak en önemli görevimizdir. Amacımız; bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bunları paylaşabilen, yeni teknolojiler üretebilen ve ürettiği teknolojiyi insanlığın yararına kullanabilen çağdaş, dinamik, özgüveni yüksek bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır. Saygıdeğer öğretmenlerimizle, çalışkan öğrencilerimizle Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağına olan inancımız tamdır. Biz geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin başarılarını daha çok arttırmaları, ilçeler arası bilgide gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması için imkanlarımızı seferber ediyoruz, tek gayemiz donanımlı bireyler yetiştirmektir. İmkanlarımızı seferber ederek, bizlerde eğitimde fırsat eşitişliğinin oluşması için sorumluluğumuzu biliyoruz. SBS sınavlarına girecek bu yavrularımızın gözde lise ve eğitim kurumlarına gidebilmeleri için yine bu yıl Matematik, Fen Teknolojileri, İngilizce, Türkçe ve İnkılap Tarihi derslerinin soru bankalarını ve interaktif cd ücretsiz olarak 1000 tane çocuğumuza dağıtıyoruz. Ayrıca yine bu eğitim yılı içerisinde farklı tarihlerde yapılacak deneme sınavları için de doküman ihtiyacını karşılayarak sınavlara en iyi bir şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz. Amacımız bilgili ve görgülü öğrencilerimizin yetişmesini sağlamaktır."
(UU)

15.01.2013 12:22:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT