1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Diktum-der'den Diyarbakırlılara Çağrı

Diktum-der'den Diyarbakırlılara Çağrı

Diktum-derden Diyarbakırlılara Çağrı
A+A-

Diyarbakır'ı tanıtmak ve gelecek kuşağa aktarmak amacıyla kentte bulunan çeşitli sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek kurdukları Diyarbakır Kültür Turizm ve Musiki Derneği (DİKTUM-DER), kentin

Diyarbakır'ı tanıtmak ve gelecek kuşağa aktarmak amacıyla kentte bulunan çeşitli sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek kurdukları Diyarbakır Kültür Turizm ve Musiki Derneği (DİKTUM-DER), kentin kültürel yapısını düzenledikleri organizasyonlarla tanıtmaya devam ediyor.
DİKTUM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aksu, derneği tanımak isteyen ve çalışmaları yerinde görmek isteyen tüm duyarlı Diyarbakırlılara kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti. Aksu, derneğin amacının kentin tanıtımı, ulusal ve uluslararası medyada Türkiye ve dünya kamuoyuna tanıtmak olduğunu ifade ederek, "Bunun yanı sıra tarihimizi, kültürümüzü ve müziğimizi, folklorumuzu yaşatmak için proje üretmek amacıyla yola çıktık" dedi. DİKTUM-DER binasında bir araya gelen Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Aksu ve Yönetim Kurulu üyeleri, kentin tanıtımı için neler yapabilecekleri konusunda fikir alışverişinde bulundu. Daha sonra DİKTUM-DER Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Erdoğmuş'un şiir dinletisini büyük bir keyifle dinleyen yönetim kurulu, derneği tanımak çalışmaları yerinde görmek isteyen tüm duyarlı Diyarbakırlılara kapılarının her zaman açık olduğunu kaydetti.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

12.02.2013 13:45:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT