1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dikmen'dee İlk Öğrenci Yurdunun Temeli Atıldı

Dikmen'dee İlk Öğrenci Yurdunun Temeli Atıldı

Dikmendee İlk Öğrenci Yurdunun Temeli Atıldı
A+A-

Sinop'un Dikmen ilçesi ilk öğrenci yurduna kavuşuyor. Dikmen ilçesinde faaliyete başlayan İlim ve Kültür Hizmetlerine Yardım Derneği tarafından yapımına başlanılan öğrenci yurdu inşaatının temeli

Sinop'un Dikmen ilçesi ilk öğrenci yurduna kavuşuyor. Dikmen ilçesinde faaliyete başlayan İlim ve Kültür Hizmetlerine Yardım Derneği tarafından yapımına başlanılan öğrenci yurdu inşaatının temeli kurban kesilerek, dualar eşliğinde atıldı.
Dernek idare heyetinden Mustafa Çavdar, yurdun tamamlandığında 100 öğrenciye hizmet verebileceğini söyledi. Mustafa Çavrdar, "Bizler, 'Bir milletin ıslahı kötülerin imhası ile değil genç neslin eğitim ve terbiyesi ile mümkündür' anlayışıyla Dikmen'de ki gençlere hizmet vermeyi ve onların maddi ve manevi sahada arzu edilen seviyeye gelmesi için gayret etmekteyiz. Hayır sever halkımızın katkılarıyla devam etmekte olan yurt inşaatımızı bir an önce bitirerek Dikmenli öğrencilerin hizmetine sunacağız" dedi. En önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna vurgu yapan Çavdar; bir millet için en büyük belaların cehalet olduğunu, bunun ortadan kaldırılması için en iyi çalışmanın eğitim olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; "Yurt binamız da öğrencilerimizin her türlü faaliyetlerini rahatça ya yapabileceği ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. Yurt inşaatı bittiğin de yurdumuz müştemilatında dershane, kütüphane, bilgisayar odası, yemekhane, çok amaçlı salon, dinlenme salonları gibi tamamlayıcı birimleri ile 100 kişilik yatılı kapasiteyle eğitime başlayacak. 'Halka hizmet hakka hizmet' bilinciyle ilçemizde hizmet edeceğiz" diye konuştu.
(SER-SLH-Y)

01.02.2013 16:31:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT