1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dikkatsiz Sürücüler Ve Yayalar Mobese'ye Takıldı

Dikkatsiz Sürücüler Ve Yayalar Mobese'ye Takıldı

Dikkatsiz Sürücüler Ve Yayalar Mobeseye Takıldı
A+A-

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü MOBESE merkezinin kaydettiği görüntülerde, meydana gelen kazalarda yaya ve sürücülerin hataları görenleri hayrete düşürüyor. Kentin güvenliği ve huzurunun sağlanması içi

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü MOBESE merkezinin kaydettiği görüntülerde, meydana gelen kazalarda yaya ve sürücülerin hataları görenleri hayrete düşürüyor.
Kentin güvenliği ve huzurunun sağlanması için kentin birçok bölgesine yerleştirilen MOBESE kameraları, her gün onlarca olayı ve kazayı kaydediyor. Meydana gelen kazaların görüntülerinde, sürücü ve yaya hataları gözler önüne seriliyor. Özellikle aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelen kazalarda, birçok kişinin yaralandığı gözlendi. Görüntülerde, kural ihlali yapıp kırmızı ışıkta geçen araçlar kazalara neden olurken, yola aniden fırlayan yayalar ise ezilme tehlikesi geçiriyor. İtfaiye aracını fark edemeyen bir sürücü de, itfaiye aracıyla çarpışıyor. Direksiyon hakimiyeti kaybolan sürücülerin ise, araçlarıyla önce refüje ardından karşı şeride geçerek araçların arasına dalması anbean kaydedildi. Araçların arasından geçmeye çalışan motosikletli vatandaşların da, defalarca ölümle burun buruna geldiği gözlendi. Kameralar, bir otobüsün yaya geçidinden bisikletle geçmeye çalışan bir çocuğa çarpma anını da kaydetti. Çarpmanın şiddetiyle çocuk ve bisiklet yola savruluyor.
(HD-SO-Y)

16.01.2013 15:17:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT