1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'dikkat! Kadın' Adana'da

'dikkat! Kadın' Adana'da

dikkat! Kadın Adanada
A+A-

Türkiye'nin birçok ilini dolaşan 'Dikkat! Kadın' sergisi Adanalı sanatseverler ile buluşacak. Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenecek se

Türkiye'nin birçok ilini dolaşan 'Dikkat! Kadın' sergisi Adanalı sanatseverler ile buluşacak.
Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenecek sergide çağdaş sanatçıların eserleri Adanalılar'ın beğenisine sunulacak.
Denizhan Özer küratörlüğünde 23 Ocak 2013 Çarşamba günü saat 17.00'da Toyota Onatça Plaza bünyesinde yer alan Onatça Sanat Galerisi'nde açılacak sergide resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, video art gibi farklı disiplinlerde üretilen yapıtlar yer alıyor.
Sergi, EKAV ve İŞKAD'ın toplumsal sorumluluk anlayışıyla "Kadın Sorunu"nu büyüteç altına alıp irdeleme amacı taşıyor.
Günümüz insanının yaşam biçiminde kadının özgür görülmesine rağmen genel anlamda özgürlüğünün kısıtlandığı ve buna bağlı olarak birçok sorun yaşadığı gözler önünde duruyor. Günlük hayat içinde kadına ve kadının toplumsal yaşam içindeki yerine dikkat çekmek amacıyla yapılan sergide birçok sanatçı yapıtlarıyla yer alacak.
Orta ve genç kuşak sanatçıların kadın sorunlarına, kadının eğitimine, kadının toplumdaki yerine, 21. yüzyıldaki genel durumuna dikkat çekmek amacıyla bir araya geleceği sergi 16 Şubat 2013 Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.
Türkiye'nin ilk online sanat televizyonu 'ekavart.tv'de izlenecek "Dikkat! Kadın" sergisi Adana'dan sonra yurtiçinde farklı kentlerde izleyiciyle buluşup kadın sorunlarına sanatsal bakış açısı getirecek.
(ADN-Y)

21.01.2013 12:27:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT