1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dikat, Van Emniyet Müdürlüğü Uyarıyor!

Dikat, Van Emniyet Müdürlüğü Uyarıyor!

Dikat, Van Emniyet Müdürlüğü Uyarıyor!
A+A-

Van Emniyet Müdürlüğü, kontör ve para dolandırıcılarına karşı vatandaşları broşürlerle ve cep telefonlarına gönderdiği mesajla uyarıyor.


Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan kişilerin telefonla aradıkları vatandaşların kontör ve paralarını dolandırdıkları yolundaki şikayetlerin artması üzerine Van Emniyet Müdürlüğü, halkı bilgilendirmek için banka ATM’lerine astığı broşürler ve cep telefonlarına gönderdiği SMS ile uyarıyor. Son dönemlerde artan kontör dolandırıcılığına karşı vatandaşları bilinçlendirmek için asılan broşürlerde, “Kendisini polis, asker ve savcı diye tanıtıp telsiz sesi dinleterek para talep edenlere, telefon hattınız kopyalanarak terör örgütleri aranmış diyenlere, hesabınıza girilerek terör örgütüne bilginiz dışında para gönderildiğini söyleyenlere ve ödül kazandınız mesajı göndererek ödülü almanız için kontör veya para isteyenlere kesinlikle kontör ve para göndermeyiniz” denildi.


Bu tarzda mesaj alındığında öncelikle 155 Polis İmdat telefonunun aranarak ihbarda bulunulması istenildiği broşürde, ayrıca not olarak “Unutmayın ki hiçbir kamu görevlisi sizden kontör ve para talep etmez” ifadesine yer verildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT