1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dika'dan Erbil, Süleymaniye Ve Duhok'a Pazar Geliştirme Ve Ticari İşbirliği Ziyareti

Dika'dan Erbil, Süleymaniye Ve Duhok'a Pazar Geliştirme Ve Ticari İşbirliği Ziyareti

Dikadan Erbil, Süleymaniye Ve Duhoka Pazar Geliştirme Ve Ticari İşbirliği Ziyareti
A+A-

Şırnak Yatırım Destek Ofisi, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) yönetim kurulu üyeleri ile iş adamlarından oluşan yaklaşık 35 kişilik bir heyet, bölgesel gelişme ekseninde ticari, sanayi ve kültürel paylaşı

Şırnak Yatırım Destek Ofisi, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) yönetim kurulu üyeleri ile iş adamlarından oluşan yaklaşık 35 kişilik bir heyet, bölgesel gelişme ekseninde ticari, sanayi ve kültürel paylaşımlarda bulunmak ve Dicle bölgesinde yatırım olanaklarını incelemek için Erbil, Süleymaniye ve Duhok illerine çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Şırnak Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Faik Buğday, Şırnak'ın 1 milyar 106 milyon dolarlık ihracat rakamı ile iller bazında 16. sırada olduğunu söyledi. Bu ihracatın tamamına yakınının Irak'a yapıldığını belirten Buğday, "Bu kapsamda bizde Şırnak Yatırım Destek Ofisi olarak yaptığımız organizasyon ile yönetim kurulu üyelerimiz ve 4 ilimizdeki işadamları ile birlikte, pazar geliştirme ve ticari işbirliği amacı ile ihracatın yüksek oranda yapıldığı Erbil, Süleymaniye ve Duhok illerine bu çalışma ziyaretini gerçekleştirdik" dedi.
Erbil, Süleymaniye ve Duhok'ta yapılan görüşmelerin ardından, heyet ziyaretlerini tamamlayarak bölgeye döndü.
(CK-YRT-AŞ-Y)

30.01.2013 16:51:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT