1. HABERLER

  2. Dijital Tahtada Kur'an-ı Kerim Öğreniyorlar

Dijital Tahtada Kur'an-ı Kerim Öğreniyorlar

Dijital Tahtada Kuran-ı Kerim Öğreniyorlar
A+A-

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Hacı Mehmet Turgay Camii İmam Hatibi Mithat Karayılan, cemaate dijital tahta, bilgisayar ve internet yardımıyla dini bilgiler veriyor. Vatandaşların ilgisinin kendisini

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Hacı Mehmet Turgay Camii İmam Hatibi Mithat Karayılan, cemaate dijital tahta, bilgisayar ve internet yardımıyla dini bilgiler veriyor.
Vatandaşların ilgisinin kendisini memnun ettiğini belirten Hacı Mehmet Turgay Camii İmam Hatibi Mithat Karayılan, "Tüm camilerimizde akşam kurslarına başladık. Biz de öğrencilerimize Kur'an-ı Kerim'i öğretmek için mücadele veriyoruz. Bu amaçla elektronik hazır tahta aldık. Eğitim ve öğretime bu şekilde devam ediyoruz" dedi.
Derslere 19 Aralık'da başladıklarını belirten Karayılan, "30 Nisan'a kadar inşallah devam edecek. Şu anda arkadaşlarımızın çoğu Kur'an-ı Kerim'e geçti. Bu aşamadan sonra biraz da tevhid üzerinde duracağız. Bizlere sürekli lazım olan namaz sureleri okunuşlarını elektronik tahtada göstererek ve yazarak öğretmeye çalışacağız. İnşallah bu şekilde eğitim ve öğretime devam edeceğiz" diye konuştu.
(AK-SK-Y)

12.01.2013 16:21:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT