1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Digitürk Katarlılara satıldı

Digitürk Katarlılara satıldı

Digitürk Katarlılara satıldı
A+A-

Rekabet Kurulu, Digiturk'ün yüzde 100'ünün beIN Media Group'a satışını onayladı.

Rekabet Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "DP Acquisitions B.V. 'nin hisselerinin tamamının beIN Media Group LLC. tarafından devralınması işlemine izin verildi" ifadesine yer verildi. Digiturk, Süper Lig maçlarını 2016-2017 futbol sezonu sonuna kadar yayınlamaya devam edecek.

KATARLI ŞİRKET SATIN ALMIŞTI
Katarlı medya şirketi beIN Media Group, Çukurova Grubu'nun Mayıs 2013 tarihinden itibaren Türkiye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nda (TMSF) bulunan Digiturk'teki ortaklığına ilişkin yönetim haklarını satın almıştı.

FİYAT: 1.2 MİLYAR DOLAR
Spor Toto Süper Lig, İngiltere Premier Lig, Rus ve Brezilya Futbol Ligleri, Copa Del Rey, Turkish Airlines Euroleauge, Türkiye Basketbol Süper Ligi, Wimbledon ve ATP Masters 1000 Tenis,Formula 1 gibi yayın haklarına sahip olan Digiturk'un, CEO'su Fransız devi PSG'nin başkanlığını yapan Nasser Al-Khelaifi olan Katar şirketine 1,2 milyar Dolara satıldığı belirtilmişti. Al-Khelaifi bu satın almaya ilişkin açıklamasında, Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türk Pay-TV ve spor piyasasının heyecan verici dinamiklerini daha da geliştirmeyi iple çektiklerini söylemişti.

beIN MEDIA GROUP HAKKINDA
beIN Media Group LL Ocak 2014'te kurulmuş küresel spor ağı beIN SPORTS’un resmi sahibi. beIN SPORTS’un marka tanıtımı 2012 yılının Temmuz ayında Fransa'da yapıldı. Al Jazeera Sport 31 Aralık 2013'te beIN SPORTS’un kurulması için Al Jazeera Media Network’ten resmen ayrıldı. Tüm dünyaya yayın yapan 36 kanalı bulunan beIN SPORTS; Avrupa, Orta Doğu, KuzeyAfrika, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinde faaliyetlerini sürdürüyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT