1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Didim'de Karadenizlilerden Kalandar Gecesi Etkinliği

Didim'de Karadenizlilerden Kalandar Gecesi Etkinliği

Didimde Karadenizlilerden Kalandar Gecesi Etkinliği
A+A-

Didim Karadeniz Güç birliği Derneği tarafından 2.si düzenlenecek olan Geleneksel Kalandar gecesi kutlama etkinliği 13 Ocak Pazar akşamı Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Etk

Didim Karadeniz Güç birliği Derneği tarafından 2.si düzenlenecek olan Geleneksel Kalandar gecesi kutlama etkinliği 13 Ocak Pazar akşamı Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.
Etkinlik hakkında bilgi veren dernek başkanı Arif Çolak; "Didim'de yaşayan Karadenizli hemşerimizle bölgemizin geleneklerinden olan Kalandar gecemizi yine hep birlikte keyifli dakikalar yaşayarak kutlayacağız. Alışılmışın dışına çıkarak, bölgemizden sanatın diğer alanlarında öne çıkmış değerlerini Didim'de yaşayan hemşerilerimizle buluşturmak istedik. Bu doğrultuda etkinliğimizde, Karadenizli sanatçımız Hakan Dilek tarafından hazırlanan Stand up gösterisi sunulacak. Kalandar, Rumi takvimin ilk ayıdır. Kalandarın ilk günü olan 14 Ocak günü eve gelen ilk kişinin uğuruna inanılır, bu yüzden masum olan çocukların eve giren ilk kişi olmasına çalışılır. Bu güzel geceye tüm hemşerilerimizi bekliyoruz" dedi.
(HÇ-MB-İK)

10.01.2013 12:43:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT