1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Didim Gonca Koleji'nde Velilere Kitap Okuma Sınavı

Didim Gonca Koleji'nde Velilere Kitap Okuma Sınavı

Didim Gonca Kolejinde Velilere Kitap Okuma Sınavı
A+A-

Didim Gonca Koleji, öğrencilerine kazandırdığı 'kitap okuma' alışkanlığını velilerine de kazandırmak amacıyla başlattığı kampanya çerçevesinde 'veli kitap okuma' sınavı yaptı. Didim Gonca Koleji, v

Didim Gonca Koleji, öğrencilerine kazandırdığı 'kitap okuma' alışkanlığını velilerine de kazandırmak amacıyla başlattığı kampanya çerçevesinde 'veli kitap okuma' sınavı yaptı.
Didim Gonca Koleji, velilere yönelik yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Veliler arası kitap okumayı yaygınlaştırmak maksadıyla 1. Dönem kitabı olarak Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın "Sen, Ben ve Çocuklarımız" kitabı tavsiye edildi. Bir aylık okuma kampanyasından sonra kitabın içeriğinden hazırlanan sorularla veliler sınav heyecanı yaşadı.
Gonca Koleji Müdürü Buhari Kaçar, öğrencilere her gün sabah 20 dakika kitap okuma uygulaması yaptıklarını ifade etti."Velilerimize de her dönem kitap belirleyerek okuma alışkanlığını yerleştirmek istiyoruz. 1. Dönemin kitabı olarak yetiştirmenin ilmi noktalarını anlatan bir kitap belirledik. Aynı şekilde 2. Dönemde aynı tarzda kitap belirleyerek velilerimize aynı heyecanı yaşatacağız" dedi.
Sınava katılan veliler de memnuniyetlerini dile getirerek, şimdiden 2. Dönem yapılacak sınavı beklediklerini belirttiler.
(HÇ-MB-İK)

19.01.2013 11:30:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT