1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dicle Üniversitesi'nde Bomba Paniği

Dicle Üniversitesi'nde Bomba Paniği

Dicle Üniversitesinde Bomba Paniği
A+A-

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde fark edilen ve içlerinde bomba düzenekleri olduğu iddia edilen paketler, bomba imha uzmanları tarafından kontrollü şekilde patlatıldı. Diyarba

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde fark edilen ve içlerinde bomba düzenekleri olduğu iddia edilen paketler, bomba imha uzmanları tarafından kontrollü şekilde patlatıldı.
Diyarbakır'da 2009 yılında BDP'nin düzenlediği mitingin ardından çıkan olaylarda ölen Şerzan Kurt'u anmak için öğrenciler Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde toplandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı eylemde sınıflara girip 'dersleri boykot edin' çağrısı yaptığı iddia edilen 2 kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Öğrenciler ise hazırladıkları çelenkle birlikte Fen Edebiyat Fakültesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Fen Edebiyat Fakültesi önüne gelen öğrencilerin önünü kesen polis ekipleri, içeride 3 şüpheli paket bulunduğunu belirterek, "Fakültenin önünde açıklama yapamazsınız, ama başka bir yerde açıklama yapabilirsiniz" diye uyarılarda bulundu.
Polisin uyarısı sonrası öğrenciler Hukuk Fakültesi önünde açıklamasını yaparken, Fen Edebiyat Fakültesi etrafında ise geniş güvenlik önlemleri alındı. Sınıflara bırakılan ve içlerinde bomba düzenekleri olduğu ileri sürülen paketler, bomba imha uzmanları tarafından birer birer imha edildi. Paketlerden elbise ve kitap çıktığı öğrenildi.
(RB-AKK-OK-Y)

06.12.2012 14:16:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT