1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dibek: "üniversitelerin Temel Amacı Bilim Üretmektir" Şahin Gin Kırklareli

Dibek: "üniversitelerin Temel Amacı Bilim Üretmektir" Şahin Gin Kırklareli

Dibek: üniversitelerin Temel Amacı Bilim Üretmektir  Şahin Gin    Kırklareli
A+A-

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün üniversitelerin piyasaya hizmet edip etmediklerine göre yeniden değerlendirileceklerini söylemesi üzerine CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek taraf

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün üniversitelerin piyasaya hizmet edip etmediklerine göre yeniden değerlendirileceklerini söylemesi üzerine CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek tarafından TBMM Gündemine taşındı.
Dibek,
"Nihat Ergün Bakanlığının adında Bilim Bakanlığı olduğunu unutuyor. Üniversitelerin temel amacı bilim üretmektir, piyasaya adam yetiştirmek değildir" dedi.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına soru önergesi veren Dibek şunları kaydetti; "Üniversitelerin temel amacının bilim üretmek değil midir? Üniversiteleri piyasaya hizmet aracı olarak görmek bilimsel çalışmaların ilerlemesine engel değil midir? Bilim insanı yetişmeyen ülkede bilimsel ilerleme nasıl gerçekleşecektir? Üniversitelerin yeniden yapılandırılma sürecinde nasıl bir düzenleme öngörmektesiniz? Temel bilimler okutulan fakülteleri kapatacak mısınız ?"

09.01.2013 15:10:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT