1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diba Keskin'in Davası Ertelendi

Diba Keskin'in Davası Ertelendi

Diba Keskin'in Davası Ertelendi
A+A-

Erciş’te görülen ‘özyönetim’ davasında Erciş Belediyesi Eşbaşkanı Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan’ın tutukluluk hallerinin devamı yönünde karar verilirken, mahkeme tekrar ertelenerek bir sonraki duruşma tarihi 6 Eylül olarak belirlendi.

Van’ın Erciş ilçesinde 12 Ekim 2015’te ilan edilen ‘özyönetim’ açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan ve aralarında Erciş Belediye eş başkanları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan ve belediye meclis üyelerinin de  bulunduğu 23 Kürt siyasetçinin yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü.

09.30'da başlanan duruşmaya  SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) yoluyla katılması beklenilen tutuklular duruşmaya katılmazken   avukatlar ve tutuklu yakınları mahkemede hazır bulundu.Duruşmada ek savunma istenmezken mahkeme heyeti okunan mütaaladan sonra  ara kararı verdi.Belediye eş başkanları  Diba Keskin  ve Abdurrahman Çağan  ile birlikte tutuklu 11 siyasetçinin  tutukluluk halinin devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma ise 6 Eylül'e ertelendi.

VAN TV- HABER MERKEZİ

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum