1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dhkp-c Operasyonlarını Protesto Eden Gruba Müdahale İlyas Kaçar İstanbul

Dhkp-c Operasyonlarını Protesto Eden Gruba Müdahale İlyas Kaçar İstanbul

Dhkp-c Operasyonlarını Protesto Eden Gruba Müdahale  İlyas Kaçar    İstanbul
A+A-

Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik yapılan operasyonları İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde protesto etmek isteyen örgüt sempatizanı bir gruba polis müdahale etti. Müdahale esnasında grup ile polis arasınd

Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik yapılan operasyonları İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde protesto etmek isteyen örgüt sempatizanı bir gruba polis müdahale etti. Müdahale esnasında grup ile polis arasında arbede çıktı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube müdürlüğü ekipleri, dün yasadışı sol terör örgütü DHKP-C'ye yönelik 28 ilde düzenlediği operasyonlarda aralarında birçok kamu çalışanın da bulunduğu 167 kişiyi gözaltına alınmış, İstanbul'da yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 54 zanlı ise sorgulanmak üzere Vatan caddesinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilmişti. Bunun üzerine yapılan operasyonları protesto etmek isteyen örgüt sempatizanı bir grup, bugün Vatan caddesinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapmak istedi. Gözaltlıları bir basın açıklaması ile protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti. Müdahale esnasında grup ile polis arasında tartışma ve arbede çıktı. Vatan caddesinde bulunan Akdeniz caddesine kadar yaşanan arbede sonucu grup, basın açıklaması yapmadan olaysız bir şekilde dağıldı.
(İK-ET-Y)

20.02.2013 14:48:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT