1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Devrek'te At Ve Domuz Etine Rastlanmadı

Devrek'te At Ve Domuz Etine Rastlanmadı

Devrekte At Ve Domuz Etine Rastlanmadı
A+A-

Gıda Mühendisleri Derneği Başkanı Abdussamet Boyu'nun Zonguldak'ta piyasaya domuz eti sürüldüğünü iddia etmesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nden, yapılan

Gıda Mühendisleri Derneği Başkanı Abdussamet Boyu'nun Zonguldak'ta piyasaya domuz eti sürüldüğünü iddia etmesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nden, yapılan denetimlerde domuz ve at etine rastlanmadığı açıklaması üzerine, Devrek'te de domuz ve at etine rastlanmadığı belirtildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Devrek Belediyesi Veteriner Hekimi Muhsin Dede, "İlçemizde faaliyet gösteren lokanta ve kasaplarda tüketilen hayvan etlerinin kesimleri veterinerliğimiz gözetiminde belediyemiz mezbahanesinde yapılmaktadır. Yapılan domuz eti haberlerinden sonra ilçemizde belediyemiz zabıta ekipleri tarafından kasaplarda, lokantalarda ve marketlerde denetimlerde domuz ve at etine rastlanmamıştır. Özellikle küpesiz ve ilçe dışında kesilen hayvanların etini satan kasap, lokanta ve marketlere idari para cezası keserek eti imha ediyoruz. Şu ana kadar ilçemiz sınırları içerisinde domuz veya at etine kesinlikle rastlamadık vatandaşlarımız etleri rahatlıkla tüketebilirler" dedi.
(FE-SA)

19.02.2013 13:12:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT