1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Devrek Tso İle Teb Arasında Kredi Protokolü

Devrek Tso İle Teb Arasında Kredi Protokolü

Devrek Tso İle Teb Arasında Kredi Protokolü
A+A-

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında, oda üyelerine yönelik 500 bin TL'ye kadar 36 ay vadeli ve 3 ay ödemesiz dönem avantajlarını içeren kredi protokolü imzala

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında, oda üyelerine yönelik 500 bin TL'ye kadar 36 ay vadeli ve 3 ay ödemesiz dönem avantajlarını içeren kredi protokolü imzalandı.
Devrek TSO binasında düzenlenen protokolde konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Oktay, "İlçemiz ekonomisinin canlanması için bir çok çalışma yapmaktayız. Ekonomimizin canlanması, ilçemizin gelişmesi için de en kalıcı çözüm biliyoruz ki istihdam alanlarının artırılmasıdır. İstihdamı oluşturmak için kaynağa ihtiyaç vardır. Bunun için de bankalardaki mevduatın krediye dönüşümü noktasında daha hızlı adımlar atılması gerekiyor. Bilindiği üzere Ticaret ve Sanayi Odalarının kredi vermek gibi bir olanağı yoktur. Bizler ancak kaynağa erişimdeki zorlukları ortadan kaldırmak için bankalarla üyelerimiz arasında aracılık yapabiliriz. Bugün de Devrek Ticaret ve Sanayi Odası olarak TEB ile bir protokol imzaladık. 'Nefes Aldıran Kredi' adıyla yaptığımız kredi protokolü ile üst limit 500 bin TL olmak üzere azami 36 aya kadar TEB'den kredi çeken bir üyemiz eğer isterse ödemeye 3 ay sonra başlayabilecek. Böylece kış şartlarının ekonomimize verdiği olumsuzlukları atlattıktan sonra ödemelerine başlayabilecek. İnanıyoruz ki verilen bu destek ekonominin canlanması ve istihdama katkı olarak geri dönecektir. Banka tarafından uygulamaya konulan kredi kampanyası 30 Nisan 2013'te sona erecektir. Kullanmak isteyen üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Konuşmanın ardından söz konusu protokol taraflar arasında imzalandı.
(FE-ÖA)

07.02.2013 16:33:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT