1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Devrek Pazarı'nda Açıktan Gıda Ürünü Satılmayacak

Devrek Pazarı'nda Açıktan Gıda Ürünü Satılmayacak

Devrek Pazarında Açıktan Gıda Ürünü Satılmayacak
A+A-

Zonguldak'ın Devrek ilçesindeki halk pazarında yeni bir uygulama hayata geçirildi. Bu uygulama ile pazar yerinden açıktan gıda ürünü satılmayacak. Devrek belediyesi tarafından, bölgenin en büyük ve

Zonguldak'ın Devrek ilçesindeki halk pazarında yeni bir uygulama hayata geçirildi. Bu uygulama ile pazar yerinden açıktan gıda ürünü satılmayacak.
Devrek belediyesi tarafından, bölgenin en büyük ve en yoğun halk pazarlarından biri olan Devrek ilçe pazarında yeni bir uygulama hayata geçirildi. Başlatılan uygulamayla birlikte zeytin-peynir gibi kahvaltılık ürünlerin ve bisküvi, kurabiye gibi ürünlerin açıktan satışı yasaklanırken, bu gıda ürünlerin satış noktaları kapalı hale getirildi. Ayrıca açıkta satılan baharatların satışı da bundan böyle plastik kaplar içinde üreticinin alımına sunulacak. Uygulama ile ilgili bilgi veren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, "Vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için ilçe pazarımızda yeni bir uygulama başlattık. Bu uygulama kapsamında zeytin, peynir, baharat gibi ürünler bundan sonra açıkta satılmayacak. Bu uygulamayla amacımız vatandaşlarımızın daha sağlıklı ortamlarda alışverişlerini yapabilmelerini sağlamak. Bu amaç doğrultusunda pazarımızda yaptığımız uygulamalar ve yenilikler devam edecek. Zabıta ekiplerimiz de bu uygulama çerçevesinde aralıksız olarak denetimlerde bulunacak" dedi.
(FE-SD-Y)

04.02.2013 18:11:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT