1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Devrek Belediyesi Kent Rehberi Hizmete Giriyor

Devrek Belediyesi Kent Rehberi Hizmete Giriyor

Devrek Belediyesi Kent Rehberi Hizmete Giriyor
A+A-

Devrek Belediyesi kent rehberi önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Zonguldak'ta sistemi uygulayan ilk belediye olacak olan Devrek Belediyesi vatandaşlarına daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermek iç

Devrek Belediyesi kent rehberi önümüzdeki günlerde hizmete girecek.
Zonguldak'ta sistemi uygulayan ilk belediye olacak olan Devrek Belediyesi vatandaşlarına daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermek için çalışmalarını sürdürüyor. www.devrek.bel.tr adresinden belediye sitesine girecek olan vatandaşlar sitenin ana sayfasında yer alan 'Kent Rehberi' bölümünü açarak bir çok kolaylık imkanına sahip olabilecekler. Sistemin hayata geçmesiyle birlikte kent rehberi uygulamasını kullanacak olan vatandaşlar istedikleri adresi arayabilecek, aradıkları adresi görüntüleyerek bulabilecek, bilgi kartlarından adreslerini girdikleri binaların fotoğrafını, mahalle ve sokak bilgisini, kapı ve daire numarasını bulabilecekler. Okul, otel, eczane, restaurant gibi yerlerin yol ve adres bilgilerine de kent rehberi uygulaması sayesinde ulaşabilecekler. Ayrıca bu uygulamayla birlikte imar durumu sorgulamasını da yapabilecekler. Bunların yanı sıra şehrin alt yapısıyla ilgili bilgilere de bu sistem aracılığıyla ulaşılabilecek.
Zonguldak'ın ilçeleri arasında ilk kez hizmete girecek olan Kent Rehberi uygulaması ile ilgili bilgi veren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, "İlçemizde vatandaşımıza daha nitelikli ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla, doğru ve hızla erişilebilecek bilgiye her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Ancak bu bilgiler şehrimizin yapısı gereği farklı uzmanlık alanı içerisinde, sınırlı ve dağınık ortamlarda yer almaktadır. Uygulamaya geçireceğimiz Kent Rehberiyle birlikte bu sorunları ortadan kaldıracağız. Vatandaşlarımız belediyemiz sitesine girerek Kent Rehberi bölümünden birçok bilgiye ulaşabilecekler" dedi.
(FE-SA)

10.02.2013 15:03:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT