1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Devrek Belediye Başkanı Semerci İnsan Hakları Günü'nü Kutladı

Devrek Belediye Başkanı Semerci İnsan Hakları Günü'nü Kutladı

Devrek Belediye Başkanı Semerci İnsan Hakları Gününü Kutladı
A+A-

Zonguldak'ın Devrek ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Semerci, insan haklarının anayasası olarak kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabulüyle insanlığın, çağdaş dünyanın en temel insan h

Zonguldak'ın Devrek ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Semerci, insan haklarının anayasası olarak kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabulüyle insanlığın, çağdaş dünyanın en temel insan hakları belgesine kavuştuğunu vurguladı.
Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayıınladı. Başkan Semerci mesajında insan haklarının anayasası olarak kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabulüyle insanlığın, çağdaş dünyanın en temel insan hakları belgesine kavuştuğunu vurguladı. Semerci mesajında, "İnsan haklarının anayasası olarak kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 10 Aralık 1948'de kabul edilmesi ile insan hakları güvence altına alınmıştır. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de insan hakları standartlarının daha yüksek bir seviyeye çıkarılması ve herkesin insan haklarından eşit düzeyde yararlanması için bir takım düzenlemelere gidilmektedir. Kamu düzeninin bekası ve toplumda huzur ve barışın sağlanması için insan haklarına saygı ve itaat şarttır. İnsan hak ve hürriyetlerine saygılı, çağdaş ve sosyal yaşamın gereklerine uyan bir toplumda barış ve huzur ortamı her zaman hakim olacaktır. Tüm insanlığın İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde belirtilen temel hak ve özgürlüklerden istifade edebildiği ve her alanda insan haklarının öncelikli olarak kabul gördüğü bir gelecek temennisiyle, aziz milletimizin ve tüm insanlığın 'Dünya İnsan Hakları' gününü kutluyor, mutlu bir gelecek diliyorum" dedi.
(FE-OS-Y)

10.12.2012 13:42:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT