1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Devlet Asgari Ücret İçin 3+3'ten Geri Adım Atmadı
Devlet Asgari Ücret İçin 3+3ten Geri Adım Atmadı

Devlet Asgari Ücret İçin 3+3'ten Geri Adım Atmadı

Devlet asgari ücret görüşmelerinin üçüncü turunda sendikaların tepki gösterdiği 3+3 zam oranı teklifinden geri adım atmadı.

A+A-
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı sona erdi. Komisyon, dördüncü ve son toplantı için 26 Aralık'ta yeniden toplanmayı kararlaştırdı. Toplantıdan asgari ücretin gelecek yılın Ocak ve Temmuz aylarında yüzde 3 artırılması öngörüldü.
 
SON TOPLANTI 26 ARALIK'TA
 
Bu yılki ilk toplantısını 6 Aralık'ta Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda, ikinci toplantısını 18 Aralık'ta Türk-İş'te yapan komisyon, yaptığı üçüncü toplantıda Türkiye İstatistik Kurumu'ndan (TÜİK) gelen verileri görüştü. Komisyon, dördüncü ve son toplantı için 26 Aralık'ta Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda toplanmayı kararlaştırdı.
 
2013 İÇİN 4+4 ZAM YAPILMIŞTI
 
2014 Yılı Programı'nda asgari ücrete yapılacak zamma ilişkin öngörüye yer verilmişti. Buna göre, asgari ücretin gelecek yılın Ocak ve Temmuz aylarında yüzde 3 artırılması planlanıyor. Geçen yıl, asgari ücret yılın ilk 6 ayı için yüzde 4,1, ikinci 6 ay içinse yüzde 4,4 artırılmıştı. Asgari ücrette 2013 yılındaki ortalama artış yüzdesi ise yüzde 8,61 olmuştu.

HABERE YORUM KAT