1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Devenin Altına Halı Serdi

Devenin Altına Halı Serdi

Devenin Altına Halı Serdi
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, kış aylarının gelmesiyle güreş develeri birer birer arenaya çıkmaya başlarken develere de büyük özen gösterilmeye başlandı. Tunay Yanbakan'a ait devenin altına da hal

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, kış aylarının gelmesiyle güreş develeri birer birer arenaya çıkmaya başlarken develere de büyük özen gösterilmeye başlandı. Tunay Yanbakan'a ait devenin altına da halı serildi.
Borahan tülünün çok başarılı olduğunu anlatan deveci İbrahim Gör, herkesin develere gereken özeni gösterdiğini söyledi. İlçeye bağlı Kızıklı köyünde Tunay Yanbakan'a ait Borahan tülünün altına halı serilmesi yörede develere verilen önemi ortaya koyarken, develerin her hafta sonu bir güreşe katıldıkları açıklandı. İlçede 70 güreş devesinin bulunduğunu bildiren Deveciler Derneği eski başkanı İbrahim Gör, "Sezon öncesi bütün develer havut giydi. Şu anda da güreşler başladı. İlçemizdeki tülüler de her hafta bir yerde güreş tutuyor. İlçede herkes develere gereken özeni gösteriyor. Tunay kardeşimiz de devesinin altına halı serdi. Kendisini kutluyorum" dedi.
(FT-SŞ)

21.12.2012 17:27:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT