1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Develi Belediyesi'nde Adaptasyon Çalışması Başladı Kayseri

Develi Belediyesi'nde Adaptasyon Çalışması Başladı Kayseri

Develi Belediyesinde Adaptasyon Çalışması Başladı  Kayseri
A+A-

Büyükşehir yasası gereği 2014 yılında seçimlerle birlikte gerçekleşecek Büyükşehir'e entegrasyon çalışmaları, yasanın onaylanmasından sonra hem Kayseri Büyükşehir Belediyesi hem de Develi İlçe Belediy

Büyükşehir yasası gereği 2014 yılında seçimlerle birlikte gerçekleşecek Büyükşehir'e entegrasyon çalışmaları, yasanın onaylanmasından sonra hem Kayseri Büyükşehir Belediyesi hem de Develi İlçe Belediyesi tarafından veri toplama, alt yapı ve entegrasyon çalışmaları hız kazandı.
Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, "Uzak bir mahalleye de en iyi şekilde hizmet götürülmesi ve sorunlarının önceden tespit edilerek üç yıl içerisinde eksikliklerin tamamlanması için yoğun bir tempo içerisine girildi. Hem fiziki olarak hem de verilerin derlenmesi açısından hazırlıklar devam ediyor" dedi.
Büyükşehir yasası kapsamında 65 bin nüfusa sahip olan bir ilçede bulunması gereken norm kadro ve birimler çalışması kapsamında da mevcut yapı içerisinde yeniden görev dağılımı ve yeni bir yapılanmaya gidildiğini belirten Özkan, "Bu kapsamda Develi Belediyemizde yeni kurulması gereken birimler ve Büyükşehir Belediyesine geçecek Birimlerin de planlamaları yapılırken İcracı birimlerde de yeni düzenlemelere gidilerek alt yapı çalışmaları yapılıyor. Yeni yapılanmada Belediye Meclisinin 25 üyeden oluşacak olması ve Meclis salonunun yetersizliğinin giderilmesi kapsamında çalışmalar yanı sıra Belediye Destek Hizmetleri olarak İtfaiye Müdürlüğü ile birlikte hizmet veren kısım Fen İşleri Müdürlüğünün daha aktif ve hizmetin daha hızlı sağlanacağı statüye kavuşturulmaya geçildi" ifadesinde bulundu.
(AÖ-Y)

05.02.2013 13:27:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT