1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Deve Sevgisi, Deve Sahibi Yaptı

Deve Sevgisi, Deve Sahibi Yaptı

Deve Sevgisi, Deve Sahibi Yaptı
A+A-

Sarıgöl ilçesinde küçüklüğünden beri deve sedası ile yaşayan üç arkadaş, üç yavru deve satın alarak beslemeye başladı. Sarıgöllü Hasan Tatar, Ali Rıza Akbaş ve Cemal Çankaya isimli gençler, küçüklü

Sarıgöl ilçesinde küçüklüğünden beri deve sedası ile yaşayan üç arkadaş, üç yavru deve satın alarak beslemeye başladı.
Sarıgöllü Hasan Tatar, Ali Rıza Akbaş ve Cemal Çankaya isimli gençler, küçüklüklerinden itibaren deve güreşine merak saldı. Sarıgöl ve Ege Bölgesi'nde yapılan tüm deve güreşlerine giderek bu sevdalarını gidermeye çalıştılar. Üç arkadaş, sonunda üç yavru deve satın aldı. Hayallerini gercekleştiren deve meraklıları, sevgilerini gidermeye başladılar. Yavru develeri Aydın'ın İncirliova ilçesinden satın alıp getirdiklerini belirten Hasan Tatar (36), ''Ben ve arkadaşlarım, babamızla Ege Bölgesi'ndeki tüm deve güreşlerine giderek seyrettik. Develeri çok seviyoruz. En sonunda deve sahibi olmaya karar verdik. Her biri 7 bin 500 Lira olan Arap ırkı develerden alarak beslemeye başladık. Benim evimde bakıyoruz ve tüm masraflarını ortak karşılıyoruz" dedi.
Öte yandan, Sarıgöl Deveciler Derneği Başkanı Hakan Celebi, "Gençlerimizin develere olan sevgisi bizleri de sevindirdi. Bu sayının daha da artmasını bekliyoruz" diye konuştu.
(VS-ERG-Y)

30.01.2013 14:59:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT