1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dev Turna Balığı Vatandaşların İlgi Odağı Oldu

Dev Turna Balığı Vatandaşların İlgi Odağı Oldu

Dev Turna Balığı Vatandaşların İlgi Odağı Oldu
A+A-

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, balıkçılar tarafından yakalanan insan boyundaki dev turna balığı, vatandaşların ilgi odağı oldu. Dev balığın Atatürk Baraj Gölü'nde balıkçılar tarafından ağla yakalandı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, balıkçılar tarafından yakalanan insan boyundaki dev turna balığı, vatandaşların ilgi odağı oldu.
Dev balığın Atatürk Baraj Gölü'nde balıkçılar tarafından ağla yakalandığı belirtilirken, balık Kahta'da bulunan bir balıkçıya getirildi. Vatandaşlardan bazıları, ilk defa bu kadar büyük bir balık gördüklerini söyledi. Balıkçı tezgahının sahibi Haşim Öşek ise, "Barajda bu büyüklükte birçok balık yakalıyoruz. Hatta bu balıktan daha büyük balıklar da yakalıyoruz. Özellikle bahar ayında büyük balık daha fazla yakalanıyor. Şimdiye kadar 100 kilogram büyüklüğünde balıklar da yakaladık. Bu balığın ağırlığı 30 kilo civarında, 1 metre 40 santimdir" dedi.
Bu tür büyük balıkların hemen alıcı bulduğunu ifade eden Öşek, "Turna balığının alıcısı hemen çıkıyor. Hatta önceden sipariş verenler de var. Tadı küçük balıklara göre daha güzel oluyor. Kılçıkları da büyük olduğu için yenmesi daha rahat oluyor" şeklinde konuştu.
Öte yandan, balığı gören vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.
(Şİ-SO-Y)

23.01.2013 11:24:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT