1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dev Sağlık-iş Sendika'sından Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Açıklaması

Dev Sağlık-iş Sendika'sından Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Açıklaması

Dev Sağlık-iş Sendikasından Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Açıklaması
A+A-

Devrimci Sağlık İşçileri (Dev Sağlık-İş) Sendikası Diyarbakır Şubesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla, Dicle Üniversitesi (DÜ) tıp fakültesi hastaneleri önünde basın açıkla

Devrimci Sağlık İşçileri (Dev Sağlık-İş) Sendikası Diyarbakır Şubesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla, Dicle Üniversitesi (DÜ) tıp fakültesi hastaneleri önünde basın açıklaması düzenledi.
Basın açıklamasını Dev Sağlık-İş Sendikası Diyarbakır Şubesi Başkanı Sedat Aydın yaptı. Gaziantep'te yaşanan ve Ersin Aslan isimli doktorun ölümüyle sonuçlanan saldırının sağlık çalışanlarına yönelik olarak yapılan saldırıların doruk noktası olduğunu belirten Aydın, bu saldırıların devam ettiğini söyledi. Aydın, "Gün geçmiyor ki bir sağlık çalışanı saldırıya ve şiddete maruz kalmasın. Üstelik sözlük saldırı, tehdit ve sözlü şiddet buna dahil değil. Olduğu yerde dillendirilmeden kaldığı için bilinmiyor. 29 Ocak 2013 tarihinde dahiliye bölümünde görev yapan üyelerimiz, hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili şiddete maruz kalmıştır. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri'nde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet sürekli bir halindedir" dedi. Hastanenin bütün bölümlerinde doktorlara, hemşirelere, hasta bakıcılarına ve tüm sağlık çalışanlarına yönelen şiddet hareketlerinin önlenmesi için hastane yönetiminin herhangi bir sağlık politikası oluşturmaktan uzak olduğunu iddia eden Aydın, bu sorunların önlenmesi adına çalışanların bir araya gelerek örgütlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
(MY-YRT-AŞ-Y)

31.01.2013 16:57:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT