1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dev Güllerin Yerini Küçük Güller Aldı

Dev Güllerin Yerini Küçük Güller Aldı

Dev Güllerin Yerini Küçük Güller Aldı
A+A-

Isparta Belediyesi tarafından Kaymakkapı Meydanı'na Gül ve Halı Festivali kapsamında geçici olarak monte edilen dev gül heykellerinin müzede kullanılmak üzere kaldırılmasının ardından, bölgede yeni bi

Isparta Belediyesi tarafından Kaymakkapı Meydanı'na Gül ve Halı Festivali kapsamında geçici olarak monte edilen dev gül heykellerinin müzede kullanılmak üzere kaldırılmasının ardından, bölgede yeni bir çalışma başlatıldı. Meydanda 40'a yakın gül maketi ve gül yapraklarından oluşan yeni bir düzenleme yapılıyor.
Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Kaymakkapı Meydanı'nda yapılan yeni gül maketleri ve yapraklarının monte çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Günaydın, Isparta'nın gül şehri olarak anıldığını hatırlatarak, şehre bu sezonda da çeşitli renk ve kokularda 80 bin adet daha gül dikilmeye başlandığını söyledi. Başkan Günaydın, "Isparta'da mevsimi haricinde gül görmek zordu. Bundan dolayı şehrimize çeşitli renk ve kokularda güller dikiyoruz. Yine bunun yanında hazırladığımız maket gülleri de buraya montajını yapıyoruz. Buradan sökülen büyük gül heykelleri ise müzede kullanılacak" dedi.
Kaymakkapı Meydanı'na festival kapsamında konulan büyük gül heykellerinin geçici olarak konulduğunu söylediğini ifade eden Başkan Günaydın, "Isparta gülle anılıyor. Bu şansı her şekilde değerlendirmemiz lazım. Isparta'da yaşayan ve dışarıdan gelen tüm misafirlerimiz şehrimizin bir gül şehri olduğunu her zaman hissedecek. Bu özellikler, güzellikler şehrimize hayırlar getirsin" şeklinde konuştu.
Isparta Belediyesi Kaymakkapı Meydanı'na konulan iki dev gül yaprağı Antalya Anıtlar Yüksek Kurulu kararı gereğince 14 Ocak'ta kaldırmış, dev güller Hali ve Kilim Müzesi inşaatının yapıldığı Gökçay Mesireliği'ne taşınmıştı.
(FK-SK-Y)

18.01.2013 13:46:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT