1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dev Adamlar Erzurum'da Yetişiyor

Dev Adamlar Erzurum'da Yetişiyor

Dev Adamlar Erzurumda Yetişiyor
A+A-

Türkiye'de 81 noktada geleceğin 12 Dev Adamları yetişiyor. Basketbol Federasyonu tarafından desteklenen ve Türk Basketbolunun alt yapısına yeni yıldızlar kazandırmak için başlatılan Basketbol Kursları

Türkiye'de 81 noktada geleceğin 12 Dev Adamları yetişiyor. Basketbol Federasyonu tarafından desteklenen ve Türk Basketbolunun alt yapısına yeni yıldızlar kazandırmak için başlatılan Basketbol Kursları yoğun bir şekilde sürüyor. Erzurum'da Basketbol Antrenörü Mehmet Araç yönetiminde faaliyet gösteren Dev Adam Basketbol Okulları (DABO)'nda antrenmanlar yoğun bir tempoda geçiyor. Okul sezonunda hafta sonları çalıştıklarının altını çizen Antrenör Mehmet Araç, yaz tatilinde ise hafta için antrenman yaptıklarını söyledi. Araç, DABO'da 50 dolayında basketbolcu adayının bulunduğuna işaret ederek, bu sporcuların yaşlarının 7 ile 12 arasında değiştiğini söyledi. Erzurumlu genç basketbol antrenörü Araç, "Türkiye'de İstanbul ve bazı büyük kentlerin dışında Basketbol Federasyonu tarafından başlatılan DABO Projesini bizde Erzurum'da İbrahim Hakkı Fen Lisesi Spor Salonu'nda sürdürüyoruz. 81 noktada devam eden DABO Projesi sayesinde Türk basketbolunun alt yapısına yıldız basketbolcular kazandırıyoruz" dedi.
ONİKİ SPORCUSU MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNE KATILDI
Geleceğin 12 Dev Adamları bugünlerde büyük basketbolcu olmanın hayali ile çalışmalarını sürdürürken, Antrenör Mehmet Araç, geçtiğimiz aylarda Erzurum'da yapılan Basketbol Yıldız Milli takım seçmelerine DABO Erzurum'dan 12 sporcunun katıldığını söyledi. Araç, "Erzurum'da yaşları 7 ile 12 arasında değişen ve gelecekte yetenekli basketbolcu olacağına inandığımız sporcuları burada çalışmaya tabi tutuyoruz. Basketbol Federasyonumuz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz'ün destekleri ile DABO Erzurum'da faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu projedeki esas amaç Milli takım alt yapısına sporcu yetiştirmek. Çalışmalarımızı şu anda hafta sonları yapıyoruz. Kursa ilgi yoğun ve sporcularımızın çalışmalarından memnunum" dedi.
Geleceğin Dev Adalarının da antrenmanlarda oldukça hırslı ve neşeli oldukları gözlerden kaçmadı.
(ERZ-AT-Y)

24.12.2012 12:23:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT