1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dernekler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı Malatya

Dernekler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı Malatya

Dernekler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı  Malatya
A+A-

Dernekler yönetmenliğinde değişiklik yapılıp, dernek beyanname formlarının da değiştiği bildirildi. Malatya İl Dernekler Müdürü Raşit Özmen, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Artık

Dernekler yönetmenliğinde değişiklik yapılıp, dernek beyanname formlarının da değiştiği bildirildi.
Malatya İl Dernekler Müdürü Raşit Özmen, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Artık Dernek Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Yetki Belgesi olmadan gelir toplayabilecekler" dedi.
Özmen, değişiklikle ilgili şu bilgileri verdi: 23.01.2013 Tarihli ve 28537 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan ve Dernek tüzüğüne göre; genel kurula katılma hakkı bulunan üyelere; en az on beş gün önceden, toplantının günü, saati, yeri ve gündemi derneğin internet sayfasında ilan edilmek, üyenin bildirdiği iletişim numarasına mesaj gönderilmek veya mahalli yayın araçları kullanılmak suretiyle toplantıya çağrılması imkanı sağlanmıştır.
Yönetmelik değişikliği ile dernek yönetim kurulu asil üyelerine yetki belgesi olmadan gelir tahsil edebilme imkanı sağlanmıştır.
Yönetim kurulu asil üyeleri haricindeki kişi veya kişilere yetki belgesi, yönetim kurulu kararı ile en çok bir yıl olarak belirlenir. Yetki Belgesinin iki nüsha olarak düzenlenip dernek yönetim kurulu başkanı tarafından onaylanması yeterli olacaktır.
Değişen dernek beyanname formlarını doldurduktan sonra 30 Nisan 2013 tarihine kadar İl Dernekler Müdürlüğümüze vermeleri gerekmektedir. Cezalı duruma düşmemek (5253 sayılı Kanu'nun 32/l maddesi uyarınca 731 TL idari para cezası uygulanacaktır) ve son aylarda oluşan yoğunluktan etkilenmemek için lütfen son günü beklemeden beyannamelerinizi teslim etmenizi rica ediyoruz.
Ayrıca ayrıntılı bilgi için www.dernekler.gov.tr adresinden, Valiliğimiz internet sayfasından, Malatya Kongre Kültür Merkezi Kat:2 hizmet veren Müdürlüğümüzden veya 0422 324 51 50 nolu telefondan bilgi edinebilir."
(NA-ÖK-Y)

05.02.2013 09:53:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT