1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dereceye girenlere ödül verildi

Dereceye girenlere ödül verildi

Dereceye girenlere ödül verildi
A+A-

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı Projesi kapsamında dereceye giren okullara ödülleri verildi.

Elite World Hotel’de yapılan ödül törenine Van Valisi İbrahim Taşyapan, Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, ilçe milli eğitim müdürleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Müzik dinletisi ve öğrencilerin gösterilerinin yer aldığı törende konuşan Van Valisi İbrahim Taşyapan, okulların proje üretmelerinin önemli olduğunu belirterek, “Proje demek bir fikri, bir mantık çerçevesinde ilerletebilen bir oluşum demektir, uygulanabilirliği olan bir metin demektir. Dolayısıyla her fikir bir projeye dönüşebilir ve bunlardan da güzel uygulamalar çıkar. Ben bu uğurda güzel fikirlerini projeye döken bütün okullarımızı, bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onları tebrik ediyorum. Tabii ki bir yarışmada öne çıkanlar ve ortada kalanlar olabilir; ama bu fikrin, bu projenin değersiz olduğu anlamına gelmez. Onun için ben burada 5 arkadaşımıza birincilik ödülü verdik. Dereceye girmeyen diğer projelerimiz de hakikatten değerlidir, onun için okullarımızda proje fikirlerinin gelişmesi lazım” dedi.

Tören, 5 kategoride yapılan yarışmada dereceye giren proje sahiplerine ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT