1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dereceye giren öğrencilere ödül

Dereceye giren öğrencilere ödül

Dereceye giren öğrencilere ödül
A+A-

Van’daki Hürriyet Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen ‘Robot Tasarım Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Hürriyet Eğitim Kurumları’nın konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Hürriyet Eğitim Kurumları İlkokul Müdür Yardımcısı Zafer Ebinç, 21’inci yüzyılda insanların yardımcısı olan robotlarla çocukların tanışmasını sağlamak amacıyla böyle bir yarışmanın düzenlendiğini söyledi. Ebinç, “Bunun yanında öğrencilerimizin sadece akademik başarıları ile değil, yapmış oldukları tasarımlarla da anılmasını istedik” dedi.

Robot tasarım yarışmasını iki ayrı kategoride düzenlediklerini ifade eden Ebinç, “1 ve 2. sınıflar kategorisi ile 3 ve 4. sınıflar kategorisi olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmamıza toplam 142 robotla katılım sağlandı.

Yarışmanın en önemli özelliklerden birinin de robotların atık maddelerden yapılmış olmasıdır. Jüri üyelerimizde dereceye giren robotları belirlerken, atık madde olması, geometrik şekil olması ve öğrenci tarafından yapılmış olmasını göz önüne alarak puan verdiler. Ben bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile devam eden program, robot sergisinin gezilmesi ile son buldu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT