1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
A+A-

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Verem Dispanseri tarafından Verem Eğitim ve Propaganda Haftası kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.


Bostaniçi Ortaokulu’nda düzenlenen ödül törenine Van İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali İhsan Yıldız, Van Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Fatih Altun, Van Halk Sağlığı Bulaşıcı Olan Hastalıklar Şube Müdürü Rıdvan Saydam, Verem Savaş Dispanseri Doktoru Nur Düzen, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Verem Savaş Dispanseri Doktoru Nur Düzen tarafından katılımcılara verem hakkında bilgi verilmesinin ardından şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından bir konuşma yapan Van İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali İhsan Yıldız, “Bu tür etkinlikler hem konunun kitle tarafından bilincinin sağlanması hem çocuklarımızın kendi yetenek ve becerilerinin ortaya çıkarılması açısından çok önemlidir. Belirli aralıklarla yaptığımız etkinlikler belki biz eğitimciler tarafından öğretmen bakışı açısından çok sıradan, rutinmiş gibi görünebilir, ama kazanan öğrencilerin burada ödül alması, takdir edilmesi çok önemli bir şeydir. Emeği geçen hem okul hem sağlık çalışanlarına hem de velilerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT