1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Derebucak'ta Din Görevlileri İle Kaynaşma Gecesi Ali Rıza Önses Konya

Derebucak'ta Din Görevlileri İle Kaynaşma Gecesi Ali Rıza Önses Konya

Derebucakta Din Görevlileri İle Kaynaşma Gecesi  Ali Rıza Önses    Konya
A+A-

Konya'nın Derebucak İlçe Müftülüğü, ilçede görev yapan din görevlileri için kaynaşma gecesi düzenledi. Derebucak Müftülüğü tarafından, birlik ve beraberliğin temini, kardeşliğin ve dayanışmanın pek

Konya'nın Derebucak İlçe Müftülüğü, ilçede görev yapan din görevlileri için kaynaşma gecesi düzenledi.
Derebucak Müftülüğü tarafından, birlik ve beraberliğin temini, kardeşliğin ve dayanışmanın pekişmesi, din görevlilerinin moral ve motivasyonunun üst noktalara çıkarılması ve öz güvenlerinin tazelenmesi amacıyla 'din görevlileri arası gönül bağı kurmak' projesi çerçevesinde gerçekleştirilen kaynaşma gecesine din görevlileri ilgi gösterdi. Geceye, Derebucak İlçe Kaymakamı Oktay Ateş, İlçe Müftüsü Ali Hayri Çelik, ilçe genelinde görev yapan din görevlileri katıldı. Kaymakam Ateş, gecede yaptığı konuşmada, din görevlilerinin bu şekilde bir araya gelerek diğer kurumlara da örnek olacak bir birlik ve beraberlik örneği sergilediğini belirterek, bu tür etkinliklerin geliştirilerek devam etmesi gerektiğine dikkat çekti.
Derebucak Müftülüğü tarafından birkaç yıldır devam ettirilen uygulamanın artık bir plan ve program dahilinde geleneksel olarak yürütüldüğüne dikkat çekilirken, proje çerçevesinde ilçede görev yapan din görevlilerinin belirli aralıklarla bir araya gelerek hem bilgi paylaşımında bulunduğu, hem de müftülük hizmetleri için ortak hedef belirleyecekleri kaydedildi. Etkinlikte din görevlilerine çiğ köfte ikram edildi.
(ARÖ-FM-Y)

04.02.2013 14:01:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT