1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Depremzede Mahire Bal'ın Adı YYÜ'de Yaşatılacak

Depremzede Mahire Bal'ın Adı YYÜ'de Yaşatılacak

Depremzede Mahire Balın Adı YYÜde Yaşatılacak
A+A-

Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencisi Mahire Bal’ın ismi sergi salonuna verildi.


Van YYÜ Eğitim Fakültesi Resim İş Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Mahire Bal, 23 Ekim 2011 yılında Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde hayatını kaybetmişti. Depremzede Mahire Bal’ın ismi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Sergi Salonu’na verildi. 23 Ekim Depremi’nde hayatını kaybeden öğrencilerin anısına düzenlenen karma resim sergisinin açılışını YYÜ Rektörü Prof. Dr Peyami Battal tarafından açıldı. Açılışta bir konuşma yapan rektör Prof. Dr Battal, “biz depremde hay6atını kaybeden tüm öğrencilerimize sahip çıktık. Burada Mahire kardeşimiz ismin bu salona verilmesi bizi mutlu etti.. Çok duygulandık. Ben bir kez daha depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakın arlına da başsağlığı diliyorum” dedi.


Daha sonra Rektör Prof. Dr. Battal ve beraberindekiler sergiyi gezdi. Sergide yer alan Mahire Bal’ın portesini görenler duygulu anlar yaşadı.

A+A-

HABERE YORUM KAT