1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Depremde Yaşanan Sıkıntılar Artık Yaşanmayacak

Depremde Yaşanan Sıkıntılar Artık Yaşanmayacak

Depremde Yaşanan Sıkıntılar Artık Yaşanmayacak
A+A-

Türkiye'nin deprem gerçeğini göz ardı etmeyen Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeline deprem eğitimi verildi. 5 gün sürecek seminer kapsamında personel olası afet durumunda yapılması gereken

Türkiye'nin deprem gerçeğini göz ardı etmeyen Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeline deprem eğitimi verildi. 5 gün sürecek seminer kapsamında personel olası afet durumunda yapılması gerekenleri daha hızlı yapacak.
Geçtiğimiz yıl Van'da ve ilçesi Erciş'te meydana gelen depremin ardından yaşanan aksaklıkları inceleyen Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Van depremindeki sıkıntıları göz önüne alarak kendi personeline afet eğitimi verdi. Eğitim sonrasında olası afet durumlarında olay yerine giden personel, hızlı kararlar alarak olaya hemen müdahale edecek. Türkiye'de yaşanan depremlerden sonra ortaya çıkan sorunların yaşanmaması için verilen eğitim ise 5 gün boyunca devam edecek. Eğitime Eskişehir, Bilecik ve Çanakkale AFAD il müdürlüklerinin teknik personelini de katıldı. Seminer öncesinde konuşan Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı, eğitimin personel açısından önemine değindi. Afetler olmadan gerekli hazırlıkların ve önlemlerin alınmasının, en az afet sırasındaki etkin müdahale kadar önemli olduğunu vurgulayan Tarı, "Ülkemizde yaşanan tecrübelere bağlı olarak etkin acil durum yönetimi için eğitim ve öğretimi sürekli olarak yenilemek ve hatta kapsamını genişletmek zorunluluğu vardır. Buradaki eğitim, Van'daki depremde görev yapan müdürlük personelinin tespitleri ışığında ortaya çıkan eksikliklerinin giderilmesini karşılayacak. Amacımız, afetlerin oluşturduğu risklerin önlenmesi ve zararların azaltılmasıdır" dedi.
(ET-

21.01.2013 11:06:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT