1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Depremde Toprak Evler Hasar Gördü

Depremde Toprak Evler Hasar Gördü

Depremde Toprak Evler Hasar Gördü
A+A-

Merkez üssü Adıyaman'ın Tut ilçesi olan 4,7 ve 4,4 büyüklüğündeki iki ayrı depremde, toprak evler hasar gördü. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine gö

Merkez üssü Adıyaman'ın Tut ilçesi olan 4,7 ve 4,4 büyüklüğündeki iki ayrı depremde, toprak evler hasar gördü.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 08.05'te Adıyaman'ın Tut ilçesi Akçatepe köyü merkezli 4,7, saat 08.15'te Tut ilçesi Kaşlıca köyü merkezli 4,4 büyüklüğünde olmak üzere ardı ardına iki deprem meydana geldi. Deprem korku ve paniğe neden olurken, merkez üssü olan Akçatepe köyünde özellikle toprak ve yığma yapılarda hasarlar oluştu. Köydeki minarede de çatlaklar meydana gelirken, sabah saatlerinde gerçekleşen deprem, birçok vatandaşı da uyurken yakaladı. Vatandaşlar depremle birlikte kendilerini dışarı atarken, binaların içerisine girmeye korkuyor.
Bu arada, İlçe Kaymakamı Ramazan Kendüzler ve Tut Belediye Başkanı Mehmet Akat ile birlikte jandarma, depremin merkez üssü olan köylerde incelemelerde bulunarak, vatandaşlarla konuştu. Kaymakam Kendüzler, evleri hasar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, hasar tespit çalışmalarının başlatılacağını söyledi.
(AHM-SO-Y)

08.01.2013 12:32:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT