1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Depremde Hayatını Kaybedenler Erek Dağı'nda Anıldı

Depremde Hayatını Kaybedenler Erek Dağı'nda Anıldı

Depremde Hayatını Kaybedenler Erek Dağı'nda Anıldı
A+A-

Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihleri arasında meydana gelen depremlerde hayatlarını kaybedenler anısına bu yıl 3.’sü düzenlenen Miyazaki Erek Dağı Tırmanışı tamamlandı.


Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Vadi Doğa Sporları Kulübü ve Dağcılık İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği 3. Miyazaki Erek Dağı Tırmanışı’na katılanlar, zirveye ulaşınca depremde hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunup, ardından dua ettiler. Tırmanışa Denizli'den gelen sporcu Öner Biçen ise, Van depreminde hayatını kaybedenler anısına Erek Dağı zirvesinden paraşütle atladı.

Zorlu bir tırmanış olduğunu söyleyen Dağcılık Van İl Temsilcisi Fatih Eriş, “Van’da meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler anısına gerçekleştirdiğimiz tırmanışa, depremzedelere yardım amaçlı gelen ve ikinci depremde hayatını kaybeden Doktor Atsushi Miyazaki adını verdik. Japon gönüllü kardeşimizin de adını yaşatmak için bu tırmanışa ismini verdik. Hava şartlarından dolayı bir arkadaşımız tırmanışı yarıda bırakarak geri dönmek zorunda kaldı. Her şeye rağmen amacımıza ulaştık ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına böyle bir organizasyon düzenlediğimiz için de oldukça mutluyuz. Bize bu organizasyonda destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerine, Vadi Doğa Sporları Kulübü sporcularına ve tırmanışa katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

tirmanis.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT