1. HABERLER

  2. Denizli'ye Yeni Uçak Seferi

Denizli'ye Yeni Uçak Seferi

Denizliye Yeni Uçak Seferi
A+A-

Denizli İstanbul uçak seferlerinin artırılması için hava yolu şirketleri ile görüşen Denizli Valiliği ile Denizli Platformu üyeleri, Bora Jet ile anlaştı. Hava ulaşımı konusunda büyük sıkıntılar ya

Denizli İstanbul uçak seferlerinin artırılması için hava yolu şirketleri ile görüşen Denizli Valiliği ile Denizli Platformu üyeleri, Bora Jet ile anlaştı.
Hava ulaşımı konusunda büyük sıkıntılar yaşayan ve yüksek fiyatlarla diğer illere uçan Denizlililer, Bora Jet'le yapılan anlaşma ile bundan sonra İstanbul'a 79 TL'ye uçacak. Denizli Valiliği, Denizli Platformu ile Borajet arasında yapılan anlaşmanın ardından Denizli'den İstanbul'a 23 Ocak'tan itibaren uçuşlar başlayacak.
Bora Jet'in Denizli uçuşlarıyla ilgili valilik binasında düzenlenen toplantıya, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Musa Çelikkol, İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ve Bora Jet Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Peker katıldı.
Borajet olarak 2,5 yıldır bölgesel havacılık konusunda yatırım yaptıklarını belirten Bora Jet Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Peker, "Bora Jet olarak bölgesel havacılık konularına önem veriyoruz. Bunun içinde Denizlili yetkililer ile bir araya geldik ve Denizli'de uçuşlarımıza başlama kararını aldık. 23 Ocak tarihinden itibaren gidiş dönüş olmak üzere iki seferle hizmet vermeye başlayacağız. Modern ve teknik donanımı ile 68 kişilik uçaklarımız, 79 TL'den başlayacak olan fiyatla Denizli halkını İstanbul'a götürecek" dedi.
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte uçuş konusunda önemli sıkıntılar yaşandığını belirten Denizli Valisi Abdülkadir Demir ise, şöyle konuştu: "Denizli'nin en büyük sıkıntılarından biri yüksek fiyatlarla İstanbul'a ulaşmak konusuydu. Bu konuda ne yapabiliriz görüştük ve bir çalışma yaptık. Bora Jet üst düzey yöneticileri ile yaptığımız görüşme neticesinde Denizli seferlerinin başlamasını istedik ve kentimizin potansiyelini anlattık. Firmanın yetkilileriyle de bunu değerlendirdik ve Denizli uçuşları yapmaya karar verdi. Haftanın 5 günü olacak olan uçuşların fiyatının alt limiti 79 TL, üst limiti 99 TL olacak. Burada yaptığımız protokol ile ileride doluluk oranlarında yaşanacak sıkıntılar Denizli Platformu tarafından karşılanacak."
(EV-SK-HO-Y)

07.01.2013 16:32:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT