1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Denizli'de Hemsball Tanıtılıyor

Denizli'de Hemsball Tanıtılıyor

Denizlide Hemsball Tanıtılıyor
A+A-

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu bünyesinde yer alan Hemsball sporu Denizli'deki okullarda tanıtılmaya başlandı. El ve ayak koordinasyonunu yapabilen her insanın oynayabileceği bir oyun olan He

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu bünyesinde yer alan Hemsball sporu Denizli'deki okullarda tanıtılmaya başlandı.
El ve ayak koordinasyonunu yapabilen her insanın oynayabileceği bir oyun olan Hemsball, Herkes İçin Spor Denizli İl Temsilcisi Çetin Çağatay tarafından uygulamalı olarak kurallarıyla tanıtılıyor. Denizli'deki tüm okullarda 18 Şubat itibariyle başlayarak hafta içi her gün Hemsball'u tanıtan il temsilcisi Çağatay, "Anaokullarından liselere kadar her kademedeki okullarda Hemsball sporunu tanıtıyoruz. İdareci, öğretmen ve öğrencilerin severek oynadıkları bu yeni milli sporumuzu ileriye daha ileriye taşıma gayreti içine girmiş bulunmaktayız. Denizli'deki tüm kurum, kuruluş ve kişilere ulaşana kadar tanıtmaya devam edeceğiz" dedi.
Hemsball oyununun, beynin ürettiği komutların, el ve ayak koordinasyonuyla uygulanarak sayıya dönüştürülen zevkli, eğlenceli ve keyif alınan bir oyun olduğunu söyleyen Çağatay, "Bu oyunu el ve ayak koordinasyonunu yapabilen her insan oynayabilir. Hemsball topunu zıplatabilen düz ve sert zeminlerde açık ve kapalı alanlarda minimum 1,5 metre maksimum ise 4 metre alanda oynanabiliyor. Hemsball sporu okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin psikomotor gelişimlerini destekler. Denge, odaklanma ve konsantrasyon gelişimi sağlar. Refleksleri geliştirir. Aile bireylerine ve topluma spor bilinci ve esneklik kazandırır. Yaşlıların fiziki aktivitelerini arttırarak sağlıklı yaşamlarına destek olur" ifadelerini kullandı.
(EV-SK-Y)

20.02.2013 16:14:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT