1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Denizli'de Bir Esnaf Şehit Ailelerine Ücretsiz Yemek Veriyor

Denizli'de Bir Esnaf Şehit Ailelerine Ücretsiz Yemek Veriyor

Denizlide Bir Esnaf Şehit Ailelerine Ücretsiz Yemek Veriyor
A+A-

Denizli'nin Baklan ilçesinde bir esnaf, şehit ailelerine ve gazilere ücretsiz yemek veriyor. Emekli olduktan sonra eşiyle birlikte Baklan ilçesinde lokanta açan 43 yaşındaki Hasan Susar, birçok esn

Denizli'nin Baklan ilçesinde bir esnaf, şehit ailelerine ve gazilere ücretsiz yemek veriyor.
Emekli olduktan sonra eşiyle birlikte Baklan ilçesinde lokanta açan 43 yaşındaki Hasan Susar, birçok esnafa örnek olacak bir kampanya başlattı. Lokantasının camına 'Şehit ve gazi ailelerine ücretsiz yemek verilmektedir' yazısı asan Susar, bundan böyle işyerine gelecek olan şehit ve gazilerin birinci dereceden yakınlarına ücretsiz yemek hizmeti sunacağını söyledi. Emekli olduktan sonra iki hayali olduğunu belirten Susar, "Birincisi iş yerinin açılmasıydı. Diğeri de bu kampanyayı başlatmaktı. İki amacıma da ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu durumu askeri yetkililerle de görüştüm. Olumlu baktılar. Bana isim listesi verecekler. Ben de bu listeye göre ücretsiz yemek vereceğim" dedi.
Bu kampanyayı başlatmaktaki en büyük nedenin gazi ve şehit ailelerinin bir çoğunun ihtiyaç sahibi insanlar olması olduğunu kaydeden Susar, "Televizyon ve gazetelerde hep görüyorum şehit ve gazi yakınları hep yardıma muhtaç insanlar.Benim de onlara bu şekilde katkım olacağını düşündüm. Böyle bir işe giriştim. Her zaman benim iş yerime gelip ücretsiz yemek yiyebilirler" dedi.
(EV-SK-Y)

07.02.2013 13:29:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT