1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Denizli'de Ağaçların Kesilmesine Chp'den Tepki

Denizli'de Ağaçların Kesilmesine Chp'den Tepki

Denizlide Ağaçların Kesilmesine Chpden Tepki
A+A-

Denizli'de yapılacak olan Kültür ve Kongre Merkezi'nin yapıldığı bölgedeki ağaçların kesilmesine Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri tepki gösterdi. Denizli'nin İncilipınar Mahallesi'nde bulunan İncili

Denizli'de yapılacak olan Kültür ve Kongre Merkezi'nin yapıldığı bölgedeki ağaçların kesilmesine Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri tepki gösterdi.
Denizli'nin İncilipınar Mahallesi'nde bulunan İncilipınar Parkı'nın içine yapılan Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nin inşaatı devam ederken, CHP üyeleri, bölgedeki ağaçların kesildiğini iddia ederek parkta incelemelerde bulundu. CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, kesildiği iddia edilen ağaçları basın mensuplarına gösterdi. Bölgede kongre ve kültür merkezi için 100'den fazla ağacın kesildiğini belirten Yurtseven, "Denizli Belediyesi, 100'den fazla asırlık çam ağacının gece yarısı kesilmesine izin vererek doğa cinayetinin işlenmesine göz yumdu. Hangi vicdanla bu asırlık çam ağaçlarının kesilmesine göz yumdular? Bunu Denizli halkının vicdanına bırakıyoruz. Kutsal değerleri kendilerine kalkan yapanların samimiyetsizlikleri bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Fatih'in kanunnamesinde 'Yaş kesen baş keser' diye günümüze kadar uzanan ve atasözlerimizde de ifadesini bulan anlamlı bir sözü vardır. Bu anlayışa göre, hayatımızın akciğeri olan ağaçları kesmek,insan canına kıymak kadar büyük suçtur. Çünkü ağacı kesenler ve kesilmesine göz yumanlar insan öldürmek kadar kötü insanlık suçu işlemiş olurlar" dedi.
(EV-ÇY-Y)

15.12.2012 14:31:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT