1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Denizciliğe Son Teknoloji Simülatör

Denizciliğe Son Teknoloji Simülatör

Denizciliğe Son Teknoloji Simülatör
A+A-

Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'ne son teknolojik donanımlı köprü üstü simülatörü yapılıyor. Yapılan köprü üstü simülatörü hakkında bilgi veren Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lises

Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'ne son teknolojik donanımlı köprü üstü simülatörü yapılıyor.
Yapılan köprü üstü simülatörü hakkında bilgi veren Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Müdürü Ömer Yahşi, simülatörün Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bütçesi ile yapıldığını belirtti. Yahşi, "Köprü üstü simülatörünü yaptırmamızdaki amaç, öğrencilerimizin denizde bire bir karşılaşacağı her şeyi eğitim öğretimde verebilmek. Öğrencilerimiz köprü üstü simülatöründe boğazdaki gemi trafiğini, açık denizlerdeki fırtınayı, kuru yük gemilerinin hareketlerini eğitim şeklinde görebilecekler" dedi.
Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Müdürü Ömer Yahşi, yeni yaptırdıkları köprü üstü simülatörünün uluslararası standartlarda olduğunu ifade ederek, "Ocak ayının sonuna kalmaz köprü üstü simülatörünü yaptırmış oluruz. Öğrencilerimiz 10 yıldır daha küçük bir simülatörde eğitim alıyordu. Bundan sonra çok daha güzel bir teknolojik ortamda eğitim alacaklar" şeklinde konuştu.
Köprü üstü simülatörünün maliyetinin 100 bin TL'yi bulduğu öğrenildi.
(MY-SLH-Y)

18.01.2013 14:11:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT