1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Deniz Uçağıyla Gemlik-istanbul Arası 20 Dakikaya Düşecek

Deniz Uçağıyla Gemlik-istanbul Arası 20 Dakikaya Düşecek

Deniz Uçağıyla Gemlik-istanbul Arası 20 Dakikaya Düşecek
A+A-

Bursa'nın Gemlik ilçesi ile İstanbul arası 20 dakikaya düşüyor. Gemlik Belediyesi'nce hazırlanan projenin onay alması halinde önümüzdeki yıl başından itibaren Gemlik'e deniz uçağı seferleri başlaya

Bursa'nın Gemlik ilçesi ile İstanbul arası 20 dakikaya düşüyor.
Gemlik Belediyesi'nce hazırlanan projenin onay alması halinde önümüzdeki yıl başından itibaren Gemlik'e deniz uçağı seferleri başlayacak. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Bursalı sanayici ve işadamlarının yanı sıra İstanbul ile bağlantılı pek çok kişinin zaman kaybına uğramadan İstanbul'a gidebileceğini belirterek, "Bu proje Gemlik'e artı değer kazandıracaktır. Gemlik'in marka değerini ve ismini daha da yükseltecektir" dedi.
Gemlik'e gelen BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Seabird Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kürşad Arusan, Kaptan Pilotlar Stephen Bursey, Kirk Allen ve Fabio Ciovaccani ile birlikte kampus önü, Dörtyol iskelesi ve sahil kesiminde incelemelerde bulunan Yılmaz, BURULAŞ ile proje ortaklığı yapacaklarını belirterek, alt yapı, fizibilite ve izin konusundaki çalışmaları başlattıklarını kaydetti.
Gemlik ile İstanbul arasının deniz uçağı seferleriyle 20 dakikaya ineceğini bildiren Yılmaz, 19 kişilik deniz uçaklarının Haliç'ten kalkıp, Gemlik Dörtyol mevkiine ineceğini anlattı.
Gemlik Liman Müdürü Serkan Canlı ile de görüşen heyet, gerekli çalışmaların tamamlanması halinde yeni yılda bu seferleri başlatacaklarını açıkladı. Geçen yıl Haliç'ten Türkiye'nin 4 noktasına deniz uçağı ile hizmet vermeye başlayan Seabird Havayolları Şirketi ise Gemlik Belediyesi'nin talebi doğrultusunda merkez noktayı önce 5'e, ardından da 14'e çıkaracaklarını söyledi.
Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, deniz uçağı seferleriyle ulaşımın çok kısa sürede tamamlanacağını söyleyerek, bu çalışmanın Bursa ve Gemlik'e hayırlı olmasını diledi.
(MŞ)

18.12.2012 16:35:30 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT