1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Deniz Feneri Davası Başladı Erhan Yılmaz İstanbul

Deniz Feneri Davası Başladı Erhan Yılmaz İstanbul

Deniz Feneri Davası Başladı  Erhan Yılmaz    İstanbul
A+A-

Almanya'daki Deniz Feneri e.V. ile bağlantılı olarak yürütülen soruşturma kapsamında 20 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk d

Almanya'daki Deniz Feneri e.V. ile bağlantılı olarak yürütülen soruşturma kapsamında 20 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı.
İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, eski RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın da aralarında bulunduğu 14 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. Davanın ilk duruşmasında kimlik tespitleri ardından TRT spikerlerinin 526 sayfalık iddianameyi okumasına başlandı. Duruşmayı CHP Milletvekillerinin de izlediği görüldü. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, dava kapsamında müşteki olara kabul edilmesi için mahkemeye dilekçe verdi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 20 sanık "Özel belgede sahtecilik", "Kamu görevlisinin sahtecilik suçuna İştiraki" ve "Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma" suçlarından 3 yıldan 14.5 yıla kadar hapisleri istenmişti. Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etmiş ancak yetkisizlik kararı vererek dava dosyasını İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti.
(EY-ÖFA-Y)

16.01.2013 11:04:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT