1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dengizek: "recep Akdağ'ın Ülkeye Ve Erzurum'a Olan Hizmetleri Her Türlü Takdirin Üzerindedir"

Dengizek: "recep Akdağ'ın Ülkeye Ve Erzurum'a Olan Hizmetleri Her Türlü Takdirin Üzerindedir"

Dengizek: recep Akdağın Ülkeye Ve Erzuruma Olan Hizmetleri Her Türlü Takdirin Üzerindedir
A+A-

İstanbul'da yaşayan Dadaşlar, 11 yıldır Sağlık Bakanı olarak görev yapan Prof. Dr. Recep Akdağ'ın Sağlık Bakanlığı görevinden alınmasını şaşkınlıkla karşıladıklarını belirttiler. Merkezi Maltepe'de

İstanbul'da yaşayan Dadaşlar, 11 yıldır Sağlık Bakanı olarak görev yapan Prof. Dr. Recep Akdağ'ın Sağlık Bakanlığı görevinden alınmasını şaşkınlıkla karşıladıklarını belirttiler.
Merkezi Maltepe'de bulunan Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Suha Dengizek, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın kabine dışında kalmasının üzüntü verici olduğunu belirterek, Bakan Akdağ'a ülkeye ve şehre yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Dengizek, " Yapılan kabine değişikliği ile birlikte, kabinenin en başarılı ve dinamik bakanlarından olan hemşehrimiz Prof. Dr. Recep Akdağ'ın kabine dışında bırakılmasını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.
Sayın Bakanımız Prof Dr Recep Akdağ, Dünya sağlık teşkilatları dahi yaptığınız reform, yenilik ve insanlığa hizmetinizi unutmayacaktır. Hizmetlerinize, emeklerinize ve çalışmalarınıza gönülden teşekkür etmeyi borç biliriz. Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'a sizlere bu fırsatları verdiği için ayrıca minnet ve şükranlarımızı da ifade ederken, Erzurum'a verdiği önemi bundan sonrada devam ettireceğini umut ediyoruz.
Uzun bir dönem Sağlık Bakanlığı görevini başarıyla yürüten hemşehrimiz Recep Akdağ'ın ülkeye ve Erzurum'a olan hizmetleri her türlü takdirin üzerindedir. Yapılan bu değişikliğin, Erzurum'un bölgenin sağlık merkezi olması iddiasını etkilemeyeceğini ve başlatılmış olan projelerin aksamadan devam edeceğini ümit ediyoruz. Yapılan bu değişiklikle birlikte Erzurum'un siyasetteki elinin zayıflamayacağı temennisi ile yeni sağlık bakanımıza hayırlı olsun dileklerimizi sunuyor, hemşehrimiz Prof. Dr. Recep Akdağ'a; ülkeye ve şehrimize yaptığı çalışmalarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.
Türkiye genelinde veya Erzurum ölçeğinde, Bakanımız Akdağ döneminde gerek sağlık alanında gerekse spor ve diğer alanlarda iyi bir ivme kazandırılmışken bu ayrılık sürpriz oldu, lakin umuyoruz ki, Sayın Başbakanımız Erzurum ve Erzurum halkına verdiği önemi ilerleyen zamanda daha fazlasıyla gösterecektir" dedi.
(ERZ-AT-Y)

26.01.2013 13:46:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT